no-img
دس پرو | طراحی وب سایت و برنامه نویسی

ایجاد نوتیفیکیشن در برنامه | دس پرو | طراحی وب سایت و برنامه نویسی


دس پرو | طراحی وب سایت و برنامه نویسی
مطالب ویژه
ads
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

ایجاد نوتیفیکیشن در برنامه
zip
بهمن ۸, ۱۳۹۷

ایجاد نوتیفیکیشن در برنامه


ایجاد نوتیفیکیشن در برنامه

سلام دوستان !

در این آموزش میخواهیم به این موضوع بپردازیم که چگونه در برنامه نوتیفیکیشن یا “اعلان” نمایش دهیم ! برای شروع , ابتدا یک متغیر از نوع Notification در Sub Globals تعریف کنید :

سپس در بخشی که میخواهید نوتیفیکیشن یا اعلان نمایش داده شود , کد های زیر را قرار دهید ( مثلا اگر در Activity_Create قرار دهید , همزمان با باز شدن آن اکتیویتی اعلان نمایش داده میشود یا میتوانید در رویداد کلیک یک Button قرار دهید تا با کلیک روی آن , نوتیفیکیشن نمایش داده شود )

ابتدا متغیر را Initialize میکنیم و یک آیکون برای نوتیفیکیشن انتخاب میکنیم :

فایل آیکون حتما باید با فرمت PNG باشد و آن را در پوشه “Objectsresdrawable” سورس مورد نظرتان قرار دهید ( اگر این پوشه وجود نداشت کافیست یکبار از برنامه خروجی بگیرید تا ایجاد شود ) و سپس بر روی فایل آیکون راست کلیک کنید و گزینه Properties را انتخاب کنید تا کادر زیر ظاهر شود . گزینه Read-Only را تیک بزنید و بر روی OK کلیک کنید :

شاید بپرسید چرا باید این کار را انجام دهیم ؟ خب ببینید در هنگام گرفتن خروجی از برنامه ممکن است فایلی که شما اضافه کرده اید حذف شود و در این صورت در نوتیفیکیشن آیکون شما نمایش داده نمیشود …

حالا با استفاده از گزینه SetInfo باید یک عنوان و یک متن برای توضیحات نوتیفیکیشن انتخاب کنید :

اگر دقت کرده باشید , دستور SetInfo به غیر از عنوان و توضیحات یک بخش دیگر با نام Activity دارد که مربوط میشود به وقتی که کاربر روی نوتیفیکیشن کلیک کند . در اینجا ما عبارت Me را قرار داده ایم , یعنی میخواهیم کاربر با کلیک روی نوتیفیکیشن وارد همین اکتیویتی شود . اگر میخواهید یک اکتیویتی دیگر نمایش داده شود کافیست به جای Me نام آن اکتیویتی را وارد کنید یا حتی اگر میخواهید کاربر وارد یک سایت شود یا یک اینتنت اجرا شود , کافیست نام اینتنت موردنظرتان را جایگزین Me کنید .

مثلا ما میخواهیم با کلیک روی نوتیفیکیشن , کاربر وارد سایت “بیسیک اپ” شود :

گزینه های زیر هم مربوط به صدا و ویبره میباشند که با استفاده از True یا False میتوانید آنها را فعال یا غیر فعال کنید :

در پایان با دستور Notify نوتیفیکیشن یا اعلان نمایش داده میشود :

تا اینجا یک نوتیفیکیشن ساده و آفلاین در برنامه قرار داده ایم و در مطالب بعدی آموزش میدهیم که چگونه این نوتیفیکیشن را آنلاین کنیم به طوری که از طریق سرور بتوانیم آن را مدیریت کنیم !

 دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *