no-img
دس پرو | طراحی وب سایت و برنامه نویسی

تعریف دسترسی های برنامه در اندروید 6 به بالا | دس پرو | طراحی وب سایت و برنامه نویسی


دس پرو | طراحی وب سایت و برنامه نویسی
مطالب ویژه
ads
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

تعریف دسترسی های برنامه در اندروید ۶ به بالا
zip
بهمن ۱۲, ۱۳۹۷

تعریف دسترسی های برنامه در اندروید ۶ به بالا


تعریف دسترسی های برنامه در اندروید ۶ به بالا

سلام دوستان !

در این بخش میخواهیم نحوه تعریف دسترسی ها و مجوز های برنامه در بیسیک فور اندروید را خدمت شما عزیزان توضیح دهیم ! در اندروید ۶ به بالا یکسری تغییرات مربوط به برنامه ها انجام شده است . برای مثال گاهی موقع برای ایجاد یک فایل در گوشی یا دسترسی به دوربین , شماره ها یا سایر بخش ها ممکن است ارور هایی مانند تصویر زیر را مشاهده کنید :

در واقع برای رفع این ارور باید با توجه به قابلیت های برنامه خودتان , یکسری دسترسی ها را اضافه کنید و از کاربر درخواست کنید که آنها را تایید کند تا برنامه به درستی کار بکند . دسترسی هایی مانند اینترنت و … نیاز به کار خاصی ندارند اما برای دسترسی به فایل های گوشی یا مثلا دسترسی به دوربین , مخاطبین , تماس و … لازم است دسترسی مربوط به آن را ایجاد کنید .

برای اینکار به کتابخانه RuntimePermissions نیاز داریم ! این کتابخانه به صورت پیشفرض در لیست کتابخانه های اصلی بیسیک فور اندروید موجود میباشد . ابتدا این کتابخانه را فعال کنید و متغیر مربوط به آن را در بخش Process_Globals تعریف کنید :

سپس در بخشی که میخواهید کادر درخواست تایید دسترسی ها نمایش داده شوند از دستور CheckAndRequest استفاده کنید . برای مثال ما میخواهیم از کاربر درخواست کنیم که به برنامه ما اجازه دسترسی به دوربین و فایل ها را بدهد :

همچنین به غیر از این لازم است کد مربوط به این دسترسی ها را در Manifest نیز قرار دهید :

و در پایان باید یک بخش با نام PermissionResult ایجاد کنید . با استفاده از این بخش میتوانید بفهمید که کاربر به برنامه این دسترسی ها را داده است یا نه :

این بخش را حتما باید ایجاد کنید و در غیر اینصورت برنامه ارور میدهد . میتوانید مانند کد بالا این بخش را خالی بگذارید یا با استفاده از کد زیر میتوانید بفهمید که کاربر کدام یک از دسترسی ها را تایید کرده است . برای مثال میخواهیم در صورتی که کاربر دسترسی به دوربین را غیر فعال کند یک پیغام نمایش داده شود :

حالا اگر از برنامه خروجی بگیرید . در اندروید ۶ به بالا یک کادر مانند تصویر زیر نمایش داده میشود :

کاربر باید گزینه ALLOW را انتخاب کنید تا دسترسی مربوطه به برنامه داده شود . بهتر است قبل از اینکه این کادر را نمایش دهید یک پیغام به کاربر نمایش دهید و راهنمایی کنید که حتما ALLOW را انتخاب کند و به برنامه شما اجازه دسترسی بدهد . در غیر اینصورت ممکن است برخی از بخش های برنامه شما به درستی کار نکنند و ارور نمایش داده میشود …

در پایان امیدواریم که این آموزش هم مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد .

موفق باشید !دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *