no-img
دس پرو | طراحی وب سایت و برنامه نویسی

صفحه بندی دیدگاه ها در وردپرس | دس پرو | طراحی وب سایت و برنامه نویسی


دس پرو | طراحی وب سایت و برنامه نویسی
مطالب ویژه
ads
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

TXT
صفحه بندی دیدگاه ها در وردپرس
امتیاز 5.00 ( 1 رای )
txt
شهریور ۱۱, ۱۳۹۷

صفحه بندی دیدگاه ها در وردپرس


صفحه بندی دیدگاه ها در وردپرس

وجود تعداد زیادی از نظرات در صفحه و یا نوشته های وردپرس , زمان لود صفحه را طولانی می کند . بنابر تعداد دیدگاه های هر برگه یا نوشته زمانی را برای بارگذاری اشغال می کند و بعضی وقت ها به دلیل وجود دیدگاه های زیاد , ممکن است صفحه crash کند و به درستی نمایش داده نشود . پس انتخاب خوبی است که صفحه بندی دیدگاه ها در وردپرس را اضافه کنید . نظرات صفحه بندی شده به لود سریع تر صفحه شما کمک می کند .

دیدگاه (Comment) های صفحه بندی شده در هر صفحه یک عدد همراه با لینک مورد نظر دارند که با کلیک بر روی آن به صفحه بعدی و طبیعتا نظرات دیگر هدایت می شوید . یک راه بسیار ساده برای افزودن صفحه بندی دیدگاه ها در وردپرس وجود دارد که در این آموزش به شما نحوه افزودن لینک صفحه بندی نظرات در وردپرس را با چند تنظیم ساده و تابع خود wordpress رو نشان می دهیم .

فعال کردن صفحه بندی نظرات

برای تقسیم کردن نظرات در صفحات , نیاز است که تنظیمات زیر را در پنل وردپرس خود اعمال کنید

وارد صفحه مدیریت (wp-admin) بشوید و از قسمت تنظیمات > گفت وگو ها , به بخش دیگر تنظیمات بروید و چک باکس صفحه‌بندی دیدگاه‌ها با … را یزنید و تعداد نظراتی که در هر صفحه قصد نمایش آن را دارید وارد کنید . همچنین نحوه چیدمان نظرات از قدیمی تر یا جدیدتر را می توانید انتخاب کنید.

صفحه بندی دیدگاه ها در وردپرس

به آخر صفحه بروید و ذخیره تنظیمات را بزنید .

افزودن لینک صفحه بندی به قالب نظرات

با استفاده از تابع paginate_comments_links() در وردپرس می توانید خروجی لینک دکمه های صفحه بندی را زیر لیست نظرات ایجاد کنید . برای اینکار فایل comments.php در فولدر قالب فعلی خود (/wp-content/themes/[themename]/) را باز کرده و کد php زیر را بعد از کد های لیست نظرات اضافه کنید .

همچنین می توانید یک سری از آرگومان ها را برای کنترل لینک ها به تابع پاس بدید . آرگومان های زیر دکمه های بعدی و قبلی را به لینک های شما اضافه می کنند .

همچنین میتوانید توضیحات بیشتر این تابع را در codex وردپرس بخوانید

همینکه مراحل بالا را تکمیل کردید , لینک صفحه بندی در قسمت لیست نظرات برگه ها یا نوشته های شما نمایش داده می شود . حالا می توانید استایل های دلخواه را برای زیباسازی هر چه بیشتر لینک های صفحه بندی بنوسید .

امیدوارم از سادگی آموزش کوتاه ایجاد صفحه بندی دیدگاه ها در وردپرس بدون پلاگین لذت برده باشید .

 موضوعات :
آموزش , وردپرس

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *